Sorriso Dental s.r.o.
Vídeňská 6, 3NP
Brno 639 00

On–line objednávky ZDE
nebo volejte +420 773 533 059

Provozní doba naší recepce:

Po 8:00 – 19:00
Út 8:00 – 19:00
St 8:00 – 19:00
Čt 8:00 – 19:00
8:00 – 13:00

Naše recepční spolu s Vámi vybere vhodný termín Vašeho ošetření.

Klinika SORRISO v nových prostorách.

Kontaktujte nás

Jméno
Příjmení
Telefon
E-mail
Jak jste se o nás dozvěděli?

Služby » Ortodoncie

 Týmová práce - Ortodontická léčba neřeší pouze „srovnání zubů“, ale zejména různé typy skusových vad. Léčba nejčastěji probíhá pomocí fixního ortodontického aparátku nalepeného pevně na zubech. Dlouhodobým celodenním působením lze dosáhnout kvalitních výsledků i u rozsáhlých vad chrupu. Léčba rovnátky není určena jen dětem a dospívajícím. Léčbu lze absolvovat v každém věku, kritériem je pouze stav jednotlivých zubů a zdravé dásně. U komplikovanějších vad nebo složitějších léčebných plánů je velkou výhodou naše týmová spolupráce. Možnosti a návrhy léčby konzultují naši specialisté tak, aby nalezli a navrhli pacientovi to nejlepší řešení. Léčebné fáze pak na sebe dobře navazují. Odměnou pro všechny je zdravý a krásný úsměv v co nejkratší době.

 Fixní rovnátka - K ortodontické léčbě používáme různé fixní ortodontické zámky. Mají odlišné vlastnosti a výhody. Při konzultaci léčebného plánu Vám jednotlivé typy zámků ukážeme, vysvětlíme jejich výhody, a navrhneme ideální typ pro Váš léčebný plán. Někteří pacienti vyžadují neviditelná rovnátka, jiní zase chtějí rychlejší léčbu. Je mnoho faktorů, které rozhodnou o nejlepších zámcích pro Vaši léčbu.

Základní typy používaných ortodontických zámků:

 Kovové zámky - Cenově nejdostupnější varianta léčby. Kovové zámky jsou standardem léčby. Mají dobré mechanické vlastnosti pro optimální léčebné výsledky.

 Keramické zámky - Estetická varianta klasických fixních rovnátek. Jsou méně nápadné a skvěle drží na povrchu zubu. Léčebné výsledky jsou naprosto shodné jako při použití kovových zámků.

 Samoligující zámky - Moderní nástupci klasických zámků. Základní výhodou je menší frekvence návštěv a rychlý nástup léčby. V nabídce jak v kovové, tak v keramické variantě.

Lingvální ortodontická léčba – tzv. Neviditelná rovnátka. Rovnátka jsou připevněna na vnitřní straně zubů a jsou tedy zcela neviditelná. Jedná se o nejdražší variantu léčby. Naše pracoviště je certifikováno pro práci s rovnátky Incognito.

Další moderní možností léčby je tzv. Urychlená ortodoncie. Jedná se speciální léčebný postup fixními aparátky spojený s šetrným chirurgickým zákrokem. Celková léčba je zkrácena na téměř polovinu, a pohybuje se kolem jednoho roku.

Mezi další neviditelná rovnátka patří systém průhledných fólií, ve světě známý pod jménem Invisalign. Jedná se techniku průhledných fólií, které se nosí přes den a noc. Tato velmi sofistikovaná technologie je velmi populární v Americe. Je určena pro léčbu menších vad v postavení zubů. Lze dosáhnout srovnatelných výsledků jako při léčbě klasickými fixními aparáty. Celý systém je založen na moderní 3D diagnostice, virtuální modelaci léčby a vytvoření sady průhledných fólií, které se dle instrukcí lékaře postupně mění. Náš specialista v ortodoncii MUDr. Vladimír Filipi, Ph.D. Vám během vstupního vyšetření sdělí, zda je Váš problém řešitelný tímto způsobem.

 Poznámka k cenám - Materiál léčby fixním ortodontickým aparátem je plně hrazen pacientem. Kromě výběru ortodontických zámků má na celkovou cenu léčby zásadní vliv léčebný plán a dodržování léčebného režimu. Součástí léčby jsou i pravidelné návštěvy u naší dentální hygienistky, která pomáhá s čištěním problémových míst kolem ortodontických zámků a profesionálně čistí zuby v průběhu léčby.


TOPlist